За булки и младоженци! Как да се събират подаръци за сватба ser_kultorg на

О! Това е въпрос, на стойност обсъждаме един от първите, по време на сватбата. Защо? На това зависи цялата структура банкета. Налице е, по мое мнение, три подхода за събиране на подаръци.

Първият вариант, класически.
Така че, двойката пристигна в банкета след разходка или в друг регистър, техните родители се срещнаха с всички гости и двойката са в залата. След тях влезе в стая, всички гости на (по мое мнение - в 95% от случаите не е удобно да отида след младоженците). Всички те са седнали на маси. 50 минути (средно всички седят на масите близките говори тост) и след това обявиха почивка от 20 минути след почивката насядат всички по масите и тамада обявява колекция от подаръци. Гости последователни Wish младоженци (1 час средно), а след това се счупят и така нататък.

Вторият вариант, класически с почивка. (Аз лично не приемам). От първия вариант се характеризира с това, че процедурата за даване на подаръци е разделен на две части, което е половината на гостите желае и състезания, игри, танци е почивка. В резултат на това някои от гостите да започне да се отпуснете, и от друга страна не се чувства необходимост, лишен и ядосан от факта, че някой друг вече е поздравил, но те все още са там. Това е моята гледна точка! Само мой. Мнозина ще кажат, но какво друго? И това не е така, трябва да се мисли за това по-рано. Необходимо е да се разделят на гостите по масите и поздрави на таблиците (повече от 70 души, когато хората - винаги), а след това в процеса на даване на подаръци за ускоряване и рационализиране. Обръщане към представени таблици за 8-12 души (но трябва да седнат всички на списъци или карти). И няма нужда да си вземе почивка. Пробив в настоящето, ако не искате да се превърне цялата сватба в изпращането на подаръци, убива сватба ритъм, принуждавайки всички да се напие и да заспи. Моята лична гледна точка.

Трето изпълнение. Не е перфектен, но модерен и логично. Дайте подаръци на младоженците веднага след срещата на родителите. Но. Обърнете внимание на Но. Това трябва да се прави с разбирането, а не само за извинения. Сега ще обясня.
  • Всички гости трябва да информират младоженците скоро къде да застане и какво да правят (повече от половината не разбират какво се случва и защо).
  • Процесът на дарение трябва да бъде празнична (а не само музика и домакин казва. - добре, поздравявам и да даде това, което искате, не, не, не) Необходимо е да се канят родители (всички те пляскат), баби и дядовци (всички те пляскат), братя и сестри, още роднини, а след това с приятели и приятелки. Ако има списък с имената на фамилиите, ако да обмисли всичко - всичко ще бъде удоволствие. Повярвайте ми. ако преднина ще рационализира процеса за дълго време, то няма да продължи, но той ще бъде тържествеността на роднини и приятели ще оценят вниманието към себе си.
  • Майн. Обяснете на гостите, че фактът, че всички даде подаръци, това не изключва възможността за поздравления към масата. Гостите трябва да се и възможността да поздравя младоженци сватбен ден изразя.
  • Координаторът следва периодично по време на сватбата покани гостите да поздравя младото семейство.
  • Тези правила са се появили през годините на практика и безразличен отношение към работата си. Малко хора идват да го себе си. Тъй като в работата си с преднина бъде заземен.
Важно! Ако водачът е поела ангажимент за ускоряване на процеса на събиране на подаръци, да организирате това - че казва много: олово не е мързелив (това, което ще даде подаръци на по-дълго, толкова по-малко работа Toastmasters); Водещи разбира предмета на работата му, той преживя; не ви е грижа за диска, той се опитва за вас! Какво ще се, че подаръците ще бъдат представени по време на срещата?
  • На първо място, няма да сте заедно със съпруга си да се изправи и да слушате текстове с карти (по възможност дълъг);
  • На второ място, ще има повече време за снимки и танци;
  • На трето място, даде оригиналност и динамиката на цялата сватба;
  • Четвърто, вместо стихове от гостите, можете да попълните на творческите сватбени зали на Хестия или художници.
Защо не се дават подаръци в началото на празника?