Работа служител по сигурността на Ур

служител по сигурността на работа SD

Наказателно отдел за разследване (CID, SD) - онлайн услуга, анкетни органи на тялото вътрешен работи натоварен с предотвратяване, противодействие, разкриване на подготовката или извършени престъпления по общото ориентация, търсене за хора, криещи се от разследването и съдебния процес, на безследно изчезналите лица, идентифициране на неидентифицирани трупове.

Общото управление на криминално разследване в областта е била възложена на организирана като част от Главна Министерството на работническо-селския милицията на НКВД на Централното управление на криминално разследване Tsentrorozysk на РСФСР на.

В първия етап на SD тя е била използвана главно за справяне с политическите опоненти. Но тъй като 1920 г., основният фокус на работата му се превръща в борба срещу престъпността, най-вече големи банди и организирани престъпни мрежи.

През 1928 г., в съответствие с новите регламенти в SD апарати въведена линеен принцип на работа и структурата на нови единици, образувани. През май 1931 г., РУ, включени в състава на органите на полицията. През 1937 г., една от посоките на РУ - борбата срещу кражбите на държавни и обществени имоти и спекулации - е била оформена като независим. Резултатът е услуга за борба с кражбата на социалистическата собственост (BHSS).

По време на Великата отечествена война на SD, в допълнение към основните си задължения, той е активно ангажиран в борбата срещу подривна дейност, саботаж, грабежи, panikorstvom и дезертьорство. Много от служителите UR присъединиха разрушителните сили, унищожава вражески разузнавателни групи и е извършил саботажи в тила на врага.

създаден от разделението "А" през 1974 г., като част от РУ.

През 1973 г. превантивна услуга прехвърлени на СД; през 1977 г., тя включва проверка установи на непълнолетния. През 1989 г., след създаването на независима превантивно обслужване на тези линии на работа са били оттеглени от юрисдикцията на SD.

От средата на 1980-те UR служители взеха участие в предотвратяване и разкриване на престъпления, извършени въз основа на етнически конфликти в бившия СССР. През този период от РУ се открояват и формира независима обслужващи звена за борба с организираната престъпност и наркомания.

Практически дейности на отдела за криминално разследване по същество е разузнаване в природата и в голяма степен на научните изследвания и техния труд има интелектуалната ориентация. Не случайно хората, които работят в службата, наречени охраната на българската полиция.

правна основа
- конституция
- Наказателно-процесуален кодекс;
- Законът "На полиция"
- Законът "На оперативно-търсене дейност"
Тези регламенти, приети в България.

задачи
Целите на Отдела за разследване на Наказателния са # 58;

- Изпълнението на дейностите по оперативно-търсене (OSA), насочени към предотвратяване, противодействие и разкриване на престъпления по общото ориентация, търсене на лица, укриващи се от разследването и съдебния процес, безследно изчезнали лица и идентифициране на трупове не са идентифицирани;
- Провеждане на разследване, при предварително разследване, според докладите на граждани и организации на престъпленията;
- Провеждане на разследване по наказателни дела, в които предварително разследване не е необходимо (в момента разследване по наказателни дела vBolgariyaprovoditsya органи за запитване отдели запитване MOB вътрешните работи);
- Оперативна подкрепа на предварителното разследване по наказателни дела;
- Изпълнение на индивидуални поръчки на следователя.

структура
В структурно отношение Отдела за разследване на Наказателния е част от
Полицията.

В СССР,
В зависимост от тялото на вътрешните работи, персоналът на която включва блок на Отдела за разследване на Наказателния, Министерство на вътрешните работи на СССР имаше следната структура на SD # 58;

Главна дирекция на наказателно разследване в своята структура на управление след # 58;

- Ръководството на "А" - управление под прикритие;
- 1 Control - Аналитичен отдел;
- 2 Management - управление на разкриването на престъпления срещу лица (убийство, тежка телесна повреда, изнасилване);
- 3 Control - разкриване управление придобивна престъпление (кражба, грабеж, измама, кражба на превозни средства);
- 4 управление - управление на разкриването на престъпления, извършени от непълнолетни;
- 5 Control - Проследяване индивидуален контрол, криейки се от разследването и съдебния процес, изчезнали лица и идентифициране на неидентифицирани тела;
- 6 контрол - Контрол анти-група и организирани наказателни прояви (преди контролира анти-група);
- 7 Control - контрол на тайно наблюдение (по-рано наблюдение);
- 8 управление - Дирекция за борба с незаконния трафик на наркотични вещества;
- седалище;
- Отдел Човешки ресурси.
В съответствие с това управление и по-ниските части на ATS са единици с едни и същи функции (в отдела за управление, разделения в бранша, клонове в групата в групи работници и служители, възложени на работните линии).

В момента в България и някои от републиките на бившия Съюз на Отдела за разследване на Централния наказателен преименуван департамент.

В България
Структурата на наказателно България проследяване почти напълно идентичен с съветският..ъъъ с единствената разлика е, че някои териториална полиция и полицията получили по-висок статус и по този начин се увеличава държавните звена на SD, както и от СД в самообслужване оттеглена някои от структурните звена и на свой ред формира нови.

В края на 80-те години на 7-мо управление на Ур структура на в отделна услуга оттеглено.

През 90-те години от индивидуална услуга URBolgariyav оттеглена четвърто, шеста, осма администрация.

Как се става офицер по сигурността на криминално разследване

Да работи в полицията, представени следните изисквания: # 58;
1. Медицинска годност да служи в областта на правоприлагането (за мъже с марка във военната карта - годни за военна служба). В допълнение, е необходимо да се премине Военномедицинска Комисията Министерството на вътрешните работи в медицинското отделение за позиция детектив ESD 2 дестинация група.
2. Изисквания за задължителна квалификация за учител за допускане до поста на служител по сигурността на наказателното разследване, yavlyaets >>>